Czy warto wybrać piwne kosmetyki do brody?

Coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o swoją brodę, chcąc nadać jej jak najlepszy wygląd oraz atrakcyjny kształt. Rośnie popularność barberów oraz firm produkujących męskie kosmetyki do brody. Wizyta u barbera, który nie tylko zadba o brodę, ale także uraczy szklanką dobrego whisky, staje się dla niektórych mężczyzn comiesięcznym rytuałem.

Poza wizytami u specjalisty warto wiedzieć, po jakie kosmetyki sięgać w codziennej pielęgnacji.

Piwo i kosmetyki – czy to połączenie jest możliwe?

Piwo – ulubiony trunek milionów polaków. A co gdyby stworzyć piwne kosmetyki? Dużo firm produkujących kosmetyki dla mężczyzn podjęła się tego wyzwania, jednak nie tylko ze względu na fakt, że mężczyźni lubią piwo. Najważniejsze są właściwości pielęgnacyjne chmielu, które sprawiają, że piwne kosmetyki to nie jest jedynie chwyt marketingowy.

Kosmetyki do brody a właściwości chmielu

Chmiel nie tylko nadaje się do warzenia piwa, ma również właściwości, które sprawdzają się do pielęgnacji skóry i włosów. Kosmetyki z dodatkiem chmielu, dzięki właściwościom przeciwgrzybicznym i przeciwbakteryjnym, doskonale sprawdzą się dla osób z wrażliwą skórą. Na włosach chmiel wykazuje działanie odżywiające i wzmacniające, dzięki czemu zapobiega ich wypadaniu. Dodatkowo piwne kosmetyki działają bardzo dobrze na włosy z tendencją do przetłuszczania. Dodają im również miękkości i puszystości, co jest bardzo ważne przy pielęgnacji brody.

Piwne kosmetyki – od czego zacząć?

Przygodę z piwnymi kosmetykami warto zacząć od naturalnie robionych mydeł, które sprawdzą się zarówno do brody, włosów i twarzy.  Piwne mydło odświeża i odżywia zarost oraz skórę, która się pod nim znajduje. Mydło podczas pielęgnacji wydziela z siebie aromat dobrego piwa. W zależności od firmy produkującej dane mydło aromaty się różnią, jednak najczęściej są to cytrusowo – kwiatowe aromaty charakterystyczne dla piwa IPA.