Kitesurfing – dobra zabawa dla fanów sportów ekstremalnych

Pasjonaci adrenaliny od lat wymyślają coraz to nowe pomysły na to jak urozmaicić sobie czas. Jednym ze sposobów na spędzenie czasu w sposób, który sprawi, że poczujesz przypływ energii są sporty ekstremalne. Jeśli szukasz dodatkowej dawki adrenaliny jednym ze sportów, który warto rozważyć jest kitesurfung,

Czym jest kitesurfing?

Kitesurfing to sport wodny, który opiera się na sile wiatru. Jest połączeniem różnych innych sportów takich jak żeglarstwo, paralotniarstwo, surfing, czy windsurfing. Aby utrzymać się i poruszać po wodzie potrzebne są latawiec i deska. Sport ten można uprawiać praktycznie wszędzie. Jedyne, czego potrzebujemy to woda i wiatr. Dzięki temu sportowi można się zarówno dobrze bawić jak i rozwijać. Dla początkujących kitesurferów ważne jest opanowanie podstaw, czyli jazdy wzdłuż i pod wiatr.

W późniejszym okresie można uczyć się nowych rzeczy, które sprawią, że poczujemy większy przypływ adrenaliny. W kitesurfingu możliwe jest robienie skoków, czy trików. Kitesurfing można uprawiać także na dużych falach, czy wzburzonym morzu. Jednak najlepiej poczekać z tym, aż nauczymy się podstaw.

Sprzęt potrzebny do kitesurfingu

Aby zacząć uprawiać kitesurfing należy zaopatrzyć się w deskę kitesurfingową oraz latawiec. Najlepiej zapisać się na kurs kitesurfingu. W szkołach, które uczą tego sportu sprzęt jest zawsze zapewniony i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Poza deską i latawcem do kitesurfingu konieczne są także: specjalna uprząż zwana trapezem, pianka neoprenowa, kamizelka asekuracyjna i kask.

Niekiedy potrzebne są także akcesoria neoprenowe takie jak buty, czy opaski. Wszystko jest zależne od tego, w jakich warunkach uprawiamy ten sport.

One thought on “Kitesurfing – dobra zabawa dla fanów sportów ekstremalnych

Dodaj komentarz