Minoksydyl – innowacyjny sposób na włosy i brodę?

Każdy mężczyzna w pewnym okresie swojego życia spotyka się z podnoszącą się liną włosów i coraz mniejszą ich ilością na koronie głowy. Objawy te są typowymi dla łysienia typu androgenowego, które dla wielu osób jest bardzo dotkliwym zjawiskiem.

Minoksydyl to lek, który na przestrzeni ostatnich lat stał się bardzo popularny. Jak się okazuje, nie pomaga wyłącznie w przypadku włosów na głowie – sprawdzi się również w przypadku porostu brody.

Minoksydyl – jak działa?

Minoksydyl to substancja, która jest pochodną pirymidyny o wysokim działaniu hipotensyjnym. Co to tak naprawdę oznacza? Stosowanie jej pobudza porost włosów poprzez zwiększenie przepływu krwi w danym obszarze. Jednocześnie pozwala na reaktywację działania mieszków włosowych, których włosy będą dłużej utrzymywały się na głowie. Co ważne, nie jest to lek, który stopuje powód łysienia androgenowego, czyli pochodną testosteronu, DHT. Nie blokuje tej substancji, jednak wciąż zapobiega wypadaniu i pozwala nawet na odrost w miejscach, gdzie włosów od pewnego czasu już nie było. Pierwsze efekty można zauważyć już po 2 miesiącach, jednak stosowanie powinno trwać przynajmniej przez rok.

Jak wpływa na brodę?

Istnieje wiele leków doustnych, które blokują wydzielanie się DHT i w ten sposób redukują objawy łysienia. Niestety, DHT jest potrzebne do porostu brody, której wielu mężczyzn pragnie. Minoksydyl pozwala nie wybierać pomiędzy włosami na głowie i na twarzy. Jego zastosowanie na brodzie pozwala osiągnąć bardzo podobne efekty, jak na głowie. Sprawi on, że białe, niewielkie włoski, staną się pełniejsze i ciemniejsze, przez co zarost będzie wypełniony i gęsty.

Minoksydyl jest substancją, którą znaleźć można w wielu lekach – warto spróbować jej działania, aby zobaczyć, jak reagujemy na jej właściwości.

One thought on “Minoksydyl – innowacyjny sposób na włosy i brodę?

Dodaj komentarz